Discord Hytale Polska
Discord Fanpage Grupa Twitter
News

WSZYSTKO co wiadomo o HYTALE!

Od Grudnia 2018 roku – bo wtedy ukazano nam Hytale po raz pierwszy – gra stale rozwijała się i ewoluowała. Co dziś wiemy o Hytale? Zobaczmy!


Hytale, taki lepszy Minecraft?

Ekipa największego na świecie serwera Minecraft tworzy własną grę opartą na świecie pełnym kwadratów. Co może pójść nie tak? W końcu minecraft to sprawdzona i lubiana przez każdego gra! Ale te historię już przerabialiśmy. Wiemy, że nie wystarczy zrobić kwadratowej gry by osiągnąć sukces. (Dzięki Cube World, Dzięki Trove, Sky Saga!)

Przypomnijmy sobie czym jest Hytale i jakie są jego zamysły!

Hytale zapowiada się na grę w typie SANDBOX, co oznacza tyle, że „rób co chcesz”. Sandboxowe gry dają grającym możliwość tworzenia własnego świata i prowadzenia rozgrywki według własnych założeń. Podobnie jak w przypadku Minecrafta, Hytale zdaje się mieć swoją własną mini fabułę, jednak na razie nie wiadomo, czy będzie ona stawiać gracza pod przymusem przejścia jej.

*UWAGA DOMYSŁY* Po grafikach koncepcyjnych oraz niektórych opisach developerów można założyć, że Hytale będzie się opierać na  zasadzie różnych żywiołów. W chwili wydania trailera nie było dużo opcji do porównań, jednak odkąd światło dzienne ujrzała gra Genshin Inpact mogę z pewną dozą pewności porównać dwa tytuły pod kątem władania żywiołami. Myślicie, że Hytale rozwiąże te kwestie podobnie? W każdym razie mamy tutaj główną postać pozytywną, Gaię władającą żywiołami, oraz Varyna władającego „Pustką”. Do tego wiemy o istnieniu dwóch mniejszych postaci których prawdopodobnie spotkamy przechodząc grę.

SYSTEM WALKI

Sam system walki wydaje się oferować znacznie więcej niż Minecraft. Prócz standardowych mieczy, mamy tu też toporki, bułaty, magiczne książki, różdżki, kostury, sztylety… i znacznie więcej. Niektóre screeny z gry pokazują prawdopodobne stoły runiczne na których będzie można zaklinać bronie na konkretne żywioły. Przykładową walkę można obejrzeć o tutaj!

Jak dla mnie… CHCE W TO ZAGRAĆ!!!##@#!!

ŚWIAT

Sam świat ma się opierać na planetach. Zaczynać przygodę będziemy na planecie Orbis, najbardziej zbliżonej do Ziemi. Twórcy na swoich grafikach koncepcyjnych sugerują istnienie innych planet, takich jak Nexus (Prawdopodobnie związana z Pustką), Tor’Balyn, Karpak czy Numdrassl.

Na razie potwierdzone istnienie mamy jedynie ORBIS, skąd twórcy wysyłają nam co jakiś czas „pocztówki” na swoim Twitterze.

Sam ORBIS będzie się składać z różnych stref. Strefy te będą miały swoje unikatowe biomy, a także swoje własne unikatowe systemy jaskiń.

*Ciekawostka* Ponieważ założyliśmy stronę zaraz po trailerze Hytale, można u nas znaleźć także archiwalne screeny nie dostępne już na samej oficjalnej stronie Hytale. W tym artykule  KLIKNIJ MNIE! można sprawdzić jak pierwotnie miały się nazywać konkretne strefy!

NIE TYLKO GRA

Hytale nie tylko ma oferować świetną rozgrywkę w której każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Hytale reklamuje się w swoim trailerze również jako narzędzie dla twórców, bowiem w samej grze otrzymamy narzędzia między innymi do modelowania, texturowania, animowania, programowania „in game” a także narzędzia do tworzenia własnych filmów.

Na jednym z ostatnich blogów developerzy napisali, że premiera gry hytale nie jest znana, jednak gra już w 2021 roku ma być dostępna do grania dla wszystkich. Ponieważ zbliża się czerwiec, my startujemy dla was z informacjami regularnie i mamy nadzieję, że wspólnie doczekamy się premiery najlepszej gry dekady! A tym czasem zapraszamy do innych artykułów by poznać wszystko co do tej pory wiemy : )