Discord Hytale Polska
Discord Fanpage Grupa Twitter
News

Ona włada żywiołami w HYTALE. Poznajcie Gaię!

Czym byłby świat fantasy bez bóstwa sprawującego nad nim pieczę? Przedstawiamy wam Gaię – boginię żywiołów!


Twórcy po raz kolejny udowadniają, że Hytale nie będzie tylko kolejną „grą o budowaniu”, lecz samodzielną produkcją z własną historią i mitologią. Tak też narodził się koncept Gaii – głównej bogini w grze, zainspirowaną greckimi mitami.

Jak możemy wyczytać z powyższej ilustracji, Gaia włada pięcioma z sześciu znanych nam żywiołów w Hytale: wodą, ogniem, ziemią, piorunem oraz powietrzem. W dodatku niektóre rasy planet Orbis, jak kweebecki, ludzie, czy Feranie modlą się do niej i czczą jej potęgę. W trakcie rozgrywki z pewnością natrafimy na zbudowane przez nich posągi, czy podobizny Gaii wykute w skale.

Gaia pojawia się nawet w samym logo gry:

Dostała również swój własny motyw muzyczny, który sugeruje jej smutek. Czyżby Gaia przeczuwała nadchodzące niebezpieczeństwo? A my jako bohaterowie stawimy czoła złu, by przywrócić równowagę wszystkich żywiołów?

Bogini wzbudza już teraz ogromne zainteresowanie graczy. Jej tajemnicza rola w grze inspiruje twórców do tworzenia przeróżnych fanartów, a nawet cosplay’i.

Nie wiem jak wy, ale uważam, że wątek mitologiczny świata na pewno doda mu tajemniczego klimatu i sprawi, że zwykła wycieczka do jaskini, może przerodzić się w pełną przygód podróż!

A wam jak podoba się Gaia? Myślicie, że odegra jakąś ważną rolę w fabule gry? Dajcie znać!