Discord Hytale Polska
Discord Fanpage Grupa Twitter
News

Kweebec – przyjazny NPC w Hytale

By stworzyć NPC’ty, które będziemy w stanie nazwać inteligencją w grze – twórcy gry muszą poświęcić ogrom czasu. Hytale zapowiada, że ich system NPC działa na wysokim poziomie, dlatego przyjrzymy się jednym z nich!


 

Kweebec’i to stworzenia z własną kulturą, socjologią a także pakietem unikalnych bloków kojarzonych jedynie z nimi.

Te przypominające drzewa stworzenia będą jednymi z pierwszych poznanych sojuszników w grze.

Wczesny koncept Kweebec’a oraz jego finalna wersja

 

Cykl życia Kweebec’ów

To istotny element historii Kweebec’ów. Dorosły Kweebec starzejąc się będzie poruszał się coraz wolniej i wolniej. W pewnym momencie całkowicie przestanie się ruszać a wyglądem zbliży się do starego drzewa. W takiej formie Kweebec może upuszczać nasiona z których narodzi się kolejne pokolenie.

Na poniższej grafice widać kilka stadium rozwoju Kweebec’ów

Co ciekawe, młodymi sadzonkami zajmować się będą tak zwani Treesingers, czyli „Starszyzna” dbająca o historię Kweebec’ów.

Grafika poniżej pokazuje zbiór koncepcji dotyczących konkretnie Kweebec’ów

Widzimy na niej nie tylko proces dorastania tych istot, ale również wygląd ich domów, wyposażenia, uzbrojenia czy… zwierzątko!

Zachowanie Kweebec’ów

Twórcy Hytale dostarczają nam informacje z wielką dozą, dbając o to, by najlepsze niespodzianki czekały na nas wraz z premierą gry. O zachowaniu Kweebec’ów wiadomo za to niewiele, natomiast trailer i koncept arty pozwalają nam na snucie domysłów.

Wnioskować można na ich podstawie, że będą swobodnie chodzić po świecie zajmując się swoimi sprawami. Obecne koncepty pokazują Kweebec’i jedynie w biome leśnym, gdzie w korzeniach dużych drzew tworzą swoje domy. Elementy ubrań, czy broni również wskazują na występowanie na obszarach leśnych. Przypuszczamy, że żywić się będą żołędziami, grzybami a może nawet rybami! Screen z gry poniżej pokazuje nam uzbrojonego Kweebec’a nad leśną rzeką. Czyżby wybrał się na polowanie?

Twórcy pokazują nam także, że mody (dodatkowa zawartość zmodyfikowana przez gracza) w grze dotyczyć mogą właśnie tych stworzeń. Armia uroczych sadzonek z zabójczymi karabinami… brzmi fenomenalnie!

 

Jedno jest pewne. Kweebec’i stanowić będą ważną role w fabule świata Hytale i nie możemy się doczekać by dowiedzieć się więcej o tych przeuroczych stworzeniach.

Jaką nazwę obralibyście im jako Polacy? Jesteśmy ciekawi waszego zdania!