Discord Hytale Polska
Discord Fanpage Grupa Twitter
News

Kino w Hytale – przełom czy zbędny dodatek?

Oglądanie w grze komputerowej prawdziwych filmów może przynieść niemałą rewolucję w przemyśle kinematografii jaką znamy. Czy Hytale zaserwuje nam kolejny krok w popkulturze?


Porozmawiajmy o kinie w Hytale. Tym razem pozwolę sobie puścić wodze fantazji, dlatego nie traktujcie dzisiejszych słów w 100% serio, a raczej jako fanowską wizję tego co może nas, być może, czekać.

 

Zwiastuny, śmieszne filmiki, memy? Wszystko w Hytale!

Z pewnością waszą uwagę zwrócił pewien szczegół w oficjalnym trailerze Hytale. W wybudowanym z wirtualnych klocków kinie siedzi pokaźna liczba graczy wspólnie oglądając bawiącego się pieska (W tym wypadku był to autorski player, jednak z tego co wiadomo, będzie można odtworzyć filmy z youtube). Youtube to obecnie jedna z największych platform do oglądania amatorskich i profesjonalnych klipów filmowych. Gdyby tak połączyć ją z możliwością odtwarzania jej zawartości w grze multiplayerowej, to możemy otrzymać naprawdę rewolucyjną kombinację. Z drugiej strony nie wszyscy twórcy się cieszą, bo jak będą liczone wyświetlenia? Jako jedno, czy jako ilość osób na serwerze?

Wyobraźmy sobie, że to właśnie w Hytale, na oficjalnym serwerze, w wybudowanym przez twórców kinie będziemy oglądać nowe zapowiedzi odnośnie przyszłych aktualizacji dotyczących gry. Setki graczy zgromadzonych w jednym miejscu po to, by obejrzeć, jak produkcja, w którą W TYM MOMENCIE grają – rozwija się. Oglądamy przykładowo zapowiedź aktualizacji 1.2 i widzimy jak na żywo setki graczy cieszy się i reaguje na zmiany. Dotychczas zbiorowe reakcje na zwiastuny były możliwe tylko na zorganizowanych konwentach. W Hytale i TY dołączysz do tej społeczności.

Wiedźmin w Hytale?!

Hytale stawia na swobodę budowania, toteż nie zdziwiłbym się gdyby kino w Hytale było budowane z myślą o konkretnych produkcjach. Na myśl przychodzi mi nasz rodzimy Wiedźmin produkowany na Netflixa. Wyobraźmy sobie, że w 2021 roku wychodzi 2-3 sezon tego wyczekiwanego serialu i jakiś gracz wpada na pomysł zrobienia Wiedźmińskiego kina, choćby w zamku Kaer Morhen. Administrator serwera zaprasza 500 graczy do ogromnej sali żywcem wyjętej z gier/książek/serialu, każdy gracz posiada skin nawiązujący klimatycznie do Wiedźmina, gasną światła, na zewnątrz słychać pioruny (przypominamy, że w Hytale administrator będzie miał realny wpływ na pogodę oraz kolorystykę w grze, szczegóły TUTAJ) i rozpoczyna się oficjalna premiera 3 sezonu Wiedźmina.

Piękna wizja prawda? A to nie wszystko – gdyby Netflix zainteresował się wsparciem dla tego typu eventów, to kto wie, może w trakcie nadawania serialu nasz zamek byłby oblegany przez ghule? I trzeba będzie zjednoczyć ponad 500 wiedźminów by móc obejrzeć kolejny odcinek?

 

Co jeszcze? 

Jakby tego było mało, sam Hytale pozwoli na kręcenie własnych produkcji za pomocą wbudowanego w grę silnika. Marzyłeś kiedykolwiek by otworzyć własne kino? I by twoje własne filmy były wyświetlane tylko na twoim terenie? W Hytale będzie to możliwe.

Ten jeden malutki fragment w zwiastunie otworzył pole dla wyobraźni wielu graczy na całym świecie. Wspólne doświadczenie kinematografii w grze komputerowej to niezwykle rewolucyjny pomysł mogący zmienić postrzeganie popkultury jaką dzisiaj znamy. Oczywiście nadal zaznaczam, że to co opisałem powyżej to pewna spekulacja, wizja jaka być może nas czeka. Nadal nie wiemy w jaki technicznie sposób będzie rozwiązane oglądanie filmów w Hytale. Jedno jest pewne! Każdy z nas po ciężkim dniu pracy ma dylemat czy pograć w grę, czy obejrzeć film. A gdyby tak… zrobić jedno i drugie naraz?

A jak wam podoba się wizja kina w Hytale? Czy opisana wyżej sytuacja jest możliwa, czy jednak pozostaje to w sferze marzeń? Piszcie, jesteśmy bardzo ciekawi!