Discord Hytale Polska
Discord Fanpage Grupa Twitter
News

Hypixel jako filia RIOT GAMES! Hytale pewnym sukcesem!

Jesteśmy świeżo po premierze beta-testów Valorant, a Riot już celuje do kolejnego giganta. Czy Hytale i Valorant przyćmią dotychczasowych gigantów w postaci Minecrafta i CS:GO? Podyskutujmy!


Riot Games jako spółka macierzysta

Rozwiewamy wątpliwości: za Hytale wciąż jest odpowiedzialne w całości Hypixel Studios. Prócz małych zmian w zarządzie, w skład którego wchodzą teraz również pracownicy Riotu – zmian nie ma prawie żadnych.

Nad grą wciąż będzie pracować ten sam zespół, w tej samej technologii i dokładnie w ten sam sposób. Mało tego, developerzy zapewniają, że „nowa” współpraca nie opóźni premiery gry.

Czy współpraca z Riotem zapewni Hytale pewny sukces?

Pewności nie ma nigdy! Jednak biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie Riotu, oraz ostatni sukces z nową grą Valorant, możemy być spokojniejsi. „Growy gigant” wie co robi i jeśli trzyma pieczę nad Hytale, jest kilka rzeczy, których możemy być pewni. Gra na pewno zdobędzie początkowy rozgłos a ekipa będzie dobrze przygotowana by wychwycić reakcję graczy i odpowiednio dopasować się do sytuacji. Jeżeli twórcy Hytale zdecydują się na model Free to Play, możemy spodziewać się dobrego balansu pomiędzy rzeczami jakie można kupić, a rzeczami, które można zdobyć. (League of Legends i system warsztatu genialnie pokazuje, że wciąż można zarobić na grze, w której wszystko można zdobyć za darmo)

Ponadto, sam fakt otwartej współpracy sprawi, że fani Riotu chętniej sprawdzą kolejny tytuł wychodzący pod pieczą firmy którą lubią. A dobrze wiemy, jak ważny jest HYPE!

Minecraft powinien czuć zagrożenie?

Valorant zdecydowanie można uznać za bezpośredni „atak” w stronę CS:GO. I to bardzo udany atak. Ponad milion oglądających Valorant na Twitchu przebiło momentalnie wszystkie inne tytuły wysuwając nowego shootera na 1 miejsce. Warto zaznaczyć, że jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie CS’a (tj. Major) oglądało w szczytowym momencie około 900.000 osób. Wielu ludzi uważało, że Valorant nie ma szans zaszkodzić dotychczasowemu kolosowi, a wyświetlenia skończą się wraz z końcem „opłacania streamerów”. Jednak wielu zawodowych graczy całkowicie zrezygnowało z CS’a właśnie na koszt Valorant i to za całkowite ZERO KASY! To napawa nas ogromnym optymizmem, że Hytale też może pretendować do realnej konkurencji kolosa w swojej kategorii. Mamy tu sanboxową rozgrywkę, której developerzy stoją po stronie graczy, wyciągając rękę do modderów, skrypterów, animatorów, twórców. Jest to ruch, którego powinien pozazdrościć sam Mojang. Ale jak to się mówi „wyjdzie w praniu”!

 

Jak myślicie? Czy Riot zapewnia Hytale odrobinę więcej szans na sukces? Czy może nie podoba wam się, że nad nową grą siedzą Twórcy League Of Legends? 🙂 Dajcie znać!